درباره ما


شرکت حفاظت، مرمت و اصالت سنجی فاین آرت آوام پس از ده سال فعالیت مداوم در حوزه ی مرمت نقاشی و ترمیم و حفاظت بالغ بر 600 اثر از اساتید معاصر هنر ایران و جهان مفتخر است که خدمات گسترده ای برای گالری داران، مجموعه داران و بنگاه ای اقتصادی که در زمینه هنر فعالیت دارند ارائه نماید. روند تجهیز این شرکت به علوم روز جهت تحقق و پاسخگویی به نیاز مراکز هنری از سه سال گذشته آغاز و امروز در مرحله کیفی قرار دارد.

مرمت

بر خلاف تصور عموم مرمت آثار هنری نه تنها از اصالت آنها کم نمی کند، بلکه بیشتر بر آن می افزاید. بسیاری از افراد به دلیل ترس از جعل شدن اثرشان آن را مرمت نمی کنند، که همین امر باعث بوجود آمدن بسیاری کارهای جعلی به همان شکل صدمه خورده شده است. اگر اثری در گذشته به شکل اصولی مرمت شده باشد، این مرمت می تواند دال بر اصالت آن اثر باشد. آتلیه مرمت شرکت آوام با جدیدترین تکنیک ها و کم ترین دستکاری در اثر خدمات خود را در زمینه مرمت فاین آرت ارائه می دهد.

حفاظت

حفاظت از آثار هنری معقوله ای بسیار مهم و تخصصی می باشد. عدم حفاظت و نگهداری حرفه ای از آثار هنری ، باعث ایجاد صدمات سنگین و بعضا جبران ناپذیر در آنها می شود. خطراتی همچون حشرات، قارچ ها، ایجاد فعل و انفعالات در اثر نور و حرارت، عدم گردش هوا، رطوبت و عدم بسته بندی اصولی باعث تخریب آثار هنری می شوند.

این شرکت با تکیه بر سال ها تجربه و فعالیت در زمینه تجهیز، بهینه سازی و آرشیو بندی گنجینه آثار هنری مجموعه داران، گالری ها و موزه ها ارائه دهنده گستره وسیعی از خدمات کارشناسی، مشاوره و اجرا را در این زمینه می باشد.

مستند نگاری

با گسترش روز افزون قیمت آثار هنری، نیاز به مستند نگاری و بررسی اصالت آثار هنری بیشتر گردیده و شیوه های سنتی کارشناسان در شرایطی قابل اتکا و اطمینان صد در صد نخواهد بود. رویکرد علمی جهان معاصر برای مستند نگاری و اصالت سنجی، استوار بر داده های آزمایشگاهی و آنالیزهای کمی و کیفی مواد، مستند نگاری با طول موج های ورای مرئی و ...... گردیده است.

امکاناتی که توسط متخصصان ما در این موسسه ارائه می گردد: